II. Yalın / Altı Sigma Proje Yarışması SonuçlarıII. Yalın / Altı Sigma Proje Yarışması Sonuçları

Bu sene Yalın ve Altı Sigma adı altında 2 ayrı kategoride gerçekleştirilen II. Yalın / Altı Sigma Proje Yarışmamızda dereceye giren projeler aşağıda yer almaktadır.

Ödül töreni ile ilgili henüz tarih netleşmemiş olup, konuyla ilgili daha sonra bilgi verilecektir.
 
Bu vesile ile, tüm katılımcılara proje yarışmamıza göstermiş oldukları ilgi ve başarılı çalışmalarından ötürü takdirlerimizi sunarız.

Sendikamız tarafından düzenlenen “II. Yalın / Altı Sigma Proje Yarışması”na 12 farklı üye firmamızdan toplam 69 özgün proje katılmıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden Prof. Dr. Gülser Koksal ve SPAC Danışmanlık Genel Müdürü Akın Polat tarafından aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde yapılan ön değerlendirme sonucunda Proje Yarışması’na katılan 69 projeden ilk 12’si finale kalmaya hak kazanmıştır.


Finale Kalan Projeler;2. Yalın Altın Sigma Değerlendirme Kriterleri;

- Proses geliştirme ve iyileştirme projesinin sağladığı verimlilik/iyileşme oranının yüksekliği
- Proses iyileştirmenin müşteriye etkisinin yüksek olması
- Proses iyileştirme çalışmasında bilimsel tekniklerin kullanılmış olması
- Proje ekibinin, ekip olarak çalışması
- Verimlilik/üretim artışı kaynaklı finansal kazancın tutarı, karlılığa etkisi
- Projenin global rekabetteki kıyaslaması
- Projenin yapılışındaki sistematik yöntem ve yetkinliğin yüksek olması
- Projenin 2014 yılı içinde tamamlanmış olması

Finale kalan projelerden dereceye girenlerin belirlenmesi, sanayiciler, akademisyenler, bakanlık yetkilileri ve profesyonel yöneticilerden oluşan bir Değerlendirme Kurulu tarafından yapılacaktır.

Son Değerlendirme, her bir proje için 10 dakika proje sunumu, 10 dakika sorularının yanıtlanması ve akabinde 10 dakikalık kısa değerlendirme yapılacaktır. Sunumlar tamamlandıktan sonra; değerlendirme kurulu projelerin başarı sıralamasını tamamlayacak ve kazanan 4 projeyi belirleyecektir.

Finale kalan proje ekiplerini kutlar, proje sahiplerini/liderini sunumlarını yapmak üzere 13 Mart 2015, Cuma günü 10:00-17:00 saatleri arasında Sendikamız Genel Merkezine (Metrocity A Ofis Blok Kat:19 1. Levent/İstanbul) davet ederiz.

Ayrıntılı bilgi için
Araştırma Uzmanı Ceren Ermiş
ceren.ermis@tekstilisveren.org.tr
0212 344 07 77